Olen vaikselt hakanud enda jaoks avastama looduskosmeetika maailma ning erinevaid tooteid veebiavarustes uudistades on silma hakanud ka looduslikud parfüümid. Kui varem ei olnud see minu jaoks prioriteet, siis nüüdseks olen oma tavaparfüümi loodusliku vastu vahetanud.
Miks valida looduslik parfüüm tavaparfüümi asemel?
TERVIS
Nahk on meie kõige suurem organ ning suur osa kõigest, mida me oma nahale kanname imendub vereringesse sh. ka kahjulikud kemikaalid, mida kasutatakse tavakosmeetikas ning parfümeeriatööstuses. Eriti ohtlikud on aga sünteetilised lõhnaained, mis võivad mõjutada kesknärvisüsteemi, häirida metabolismi ja hormoonide tööd. Samuti võivad need tekitada peavalu, -pööritust, hingamisraskusi, lööbeid, oksendamist, hüperaktiivsust ja tundlikkust.
Olen ka ise kogenud, kuidas sünteetilised lõhnaained minu hingamisteid ärritavad ja seepärast olengi välja vahetanud kogu oma kodukeemia ning lõpuks ka oma parfüümi!
Millist lõhna valida?
Kui seisin riiuli juures ning valisin omale lõhna, siis polnud ma kuigi kindel, kas valida lõhnavesi või lõhnaõli. Vahe on nii hinnas kui ka lõhnaainete kontsentratsioonis ja sellest tulenevalt ka lõhna kestvuses ja intensiivsuses.
Kontsentratsioon on välja toodud protsendina:
- Tualettvesi (7-14%) 4 – 6 tundi
- Parfüümvesi (15-20%) 6 – 8 tundi
- Parfüüm (18 – 40%) 8 – 12 tundi
Lõhnavesi sobib pigem päevasel ajal kandmiseks ning õhtul sobib hästi veidi intensiivsem lõhnaõli. Kindluse mõttes valisin omale lõhnavee. Tegelikult mõjutas odavama toote ostu ka see, et lõhnaõlidel puudusid testrid – ja minu meelest on ülioluline katsetada lõhnaõli enne ostmist nahal, et kontrollida selle sobivust oma nahakeemiaga.
Traditsioonilised piirkonnad, kuhu lõhna lasta on ranne ja kael. Kui lased lõhna otse randmetele, siis ära hõõru neid pärast kokku, vaid lase parfüümil loomulikult kuivada. Vastasel juhul häirub aroomi loomulik aurustumisprotsess, mis võib lõhna muuta.
Suvel kavatsen kindlasti järgi proovida ka prantslaste kombel lõhnaõli põlveõndlatesse pihustada, siis saavat seeliku liikumisel tekkiv õhu liikumine aroomi veel paremini edasi kanda 🙂
Kuidas mina oma roosilummuseni jõudsin?
Kuna netis surfates olid varasemast ajast silma jäänud Accorelle tooted, siis ei osanud ma muud tahtagi. Otse veebist tellida ei tahtnud, kuna soovisin kõigepealt lõhnadega lähemalt tutvust teha. Teadsin, et Looduspere pood müüb Accorellet seega läksin kauplusesse kohale ning sain kohe valikus olnud lõhnad üle nuusutada. Kaks lõhna, mis mind kõige enam kõnetasid pihustasin oma randmetele ja kuigi mõlemad lõhnad mulle meeldisid, valisin oma sisetunnet kuulates selle õrnema ja roosilisema. Ja kuigi lõhn oli juba ostetud, nuusutasin päeva jooksul veel mitmeid kordi oma randmeid, et näha, kuidas lõhn minu nahal toimib ja kui kaua see püsib.
Olen nüüd juba nädala seda roosi lõhnavett kasutanud ja olen ülimalt õnnelik. Aroom ise on õrn, naiselik ja sensuaalne – toetab minu heaolu ning tõstab meeleolu iga kord, kui ma seda kasutan. Ja minu meelest püsib päris kaua peal ka!
Accorelle roosi lõhnavesi (Silky Rose)
Roosivesi on läbi aegade iseloomustanud ülimat naiselikkust. Lisaks roosile lisavad lõhnaveele elegantsi ja modernsust punased puuviljad ning kurereha. Aroomiteraapiliselt on kurerehale (geraaniumõli) omistatud harmoniseerivat ja tasakaalustavat mõju, roosi tuntakse aga kui heaolu tunde suurendajat.
Esimesed noodid – roosi õied, litši (hiina ploom). Algusnoodid, tipunoodid – komponendid, mida lõhna puhul esimeses järjekorras tajutakse, seejärel kaovad kiiresti ning sulanduvad lõhnale iseloomulike nootidega.
Südamenoodid – roos, kurereha, freesia. Põhinoodid, iseloomulikud noodid, mis jäävad nahale kuni lõhna täieliku hajumiseni.
Lõpunoodid – vaarikas. Põhjanoodid on need, kus on tajutavad kõik lõhna erinevad komponendid.
Acorelle värske lõhnavesi on kergelt parfümeeritud koostisega (3-4% parfüümi) ning sisaldab 100% looduslikke konsentreeritud eeterlikke õlisid ja aktiivainete ekstrakte. Toote puhtus ja kvaliteet on kinnitatud ECOCERT sertifikaadiga.
Ingredients: ALCOHOL ** PARFUM (FRAGRANCE), CENTAUREA CYANUS WATER * CITRAL, CITRONELLOL, LIMONENE, GERANIOL, LINALOOL, Benzyl SALICYLATE.
* Koostisained pärit mahepõllumajandusest ** Valmistatud orgaanilisest toorainest. Koostisained on 100% looduslikku päritolu. 90% koostisainetest on pärit mahepõllumajandusest
Oleks hästi vahva kui ka sina jagaksid, millised on sinu kogemused looduslike parfüümidega?